O mně

Jsem nutriční terapeut vystudovaný na veřejné vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni. 

V oboru pracuji osmým rokem a svoji soukromou nutriční poradnu provozuji sedm let.

Za ta léta mi prošlo pod rukama stovky klientů a desítky sportovců - běžců, triatlonistů, vyznavači fitness sportů a jiné sportovní odvětví. Věnuji se také školení studentů škol na odborné praxe a okrajově publikuji články na externích webech o výživě.  Spolupracoval jsem také na dvou projektech při vytváření speciální stravy pro sportovce a příležitostně při volném čase přednáším.

Moje praxe započala ihned po složení absolutoria, kdy jsem začal pracovat u soukromé firmy. Bohužel mne práce u velkých komerčních firem na hubnutí nenaplňoval a také mi vadila omezenost kreativity s klientem. To byly hlavní důvody, proč jsem se po necelých dvou letech osamostatnil. Svoji nutriční ordinaci/poradnu jsem založil v Perlové ulici, kde jsem působil 5 let. Poté jsem si chtěl zvětšit a vylepšit poradnu a tak jsem se přestěhoval do Prešovské ulice na Bílém nároží, ve které působím doteď. Díky tomu se mi podařilo vytvořit moderní a vyspělou, ale zároveň útulnou nutriční poradnu s prvky ZEN stylu, kde naprosto zapomenete na své starosti.

Stále se snažím zdokonalovat a dále vzdělávám účastí akreditovaných nutričních konferencích, kde v současné době sleduji trendy a novinky na poli nutriční terapie vs nemocí. Veškeré správné hubnutí nebo nabírání svaloviny je potřeba dělat individuálně ušitým jídelníčkem s klasickými zásadami, které jsou platné několik desetiletí - tedy poctivě na bázi příjmu/výdeje/aktivit a kontraindikací. Je potřeba si uvědomit, že zázračná pilulka, rádoby genetická vyšetření ani jednostranné diety jsou pouze marketing, jak nalákat a dostat z Vás peníze. Skutečné fungování jednostranných diet bude sotva u 10 procent populace! A pokud se budeme bavit o trvalých výsledcích, tak ani to ne. Správné hubnutí je VŽDY pouze o dostupné stravě, která Vám bude chutnat a psychickém NESTRÁDÁNÍ, protože jedině potom jsou výsledky trvalé a snadné, jelikož jíte všechno a nevnímáte, že držíte dietu. Čím více zkušeností mám, tím více vidím variabilitu v potřebách každého z Vás.

Mou základnu klientely tvoří zejména běžní lidé a sportovci, ale aktuálně i zvedající se procento dětí, adolescentů a klientů s poruchami příjmu potravy. Nejvíce z mých zákazníků přichází na osobní doporučení, což je pro mne ta největší satisfakce, a za to Vám všem děkuji. Naleznete u mě pouze služby, které odpovídají nutričnímu terapeutovi s letitou praxí a bez nabízení doplňků stravy.

V mé praxi dbám na individuální péči a diskrétnost. Nesetkáte se u mě s jednostrannou dietou, nýbrž pouze s uznávanými nutričními, lékařskými a sportovními postupy. Stejně důležitá je péče během celého Vašeho procesu, která zahrnuje vypracování jídelního plánu a jeho postupné dolazování a zahrnuje péči psychologickou a motivační. Nikdy nikoho nesoudím - každý máme svůj příběh, proto také pracuji zásadně v civilu, abychom si byli jako lidé rovni.

Spokojenost klientů, cena, doporučení a lidský citlivý přístup mi dovoluje se udržet v tomto oboru na špičce v Plzni.

 

Aleš Beránek, DiS. 

 

Aleš Beránek DiS.