O mně

Jsem nutriční terapeut vystudovaný na veřejné vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni. 

V oboru pracuji devátým rokem a svoji soukromou nutriční poradnu provozuji osm let.

Moje praxe započala ihned po složení absolutoria, kdy jsem začal pracovat u soukromé firmy. Práce u velké komerční firmy na hubnutí mne nenaplňovala a vadila mi omezená kreativita s klientem. To byly hlavní důvody, proč jsem se po necelých dvou letech osamostatnil.

Svoji nutriční poradnu jsem založil v Perlové ulici, kde jsem působil 5 let. Poté jsem se chtěl přestěhovat a vylepšit poradnu, a tak jsem se přestěhoval do Prešovské ulice na Bílém nároží, ve které působím doteď. V tomto krásném historickém domě jsem vytvořil moderní, avšak útulnou nutriční poradnu v ZEN stylu, kde naprosto zapomenete na ostatní starosti.

Za svá léta praxe  mi prošlo pod rukama stovky klientů a desítky sportovců - běžci, hokejisté, triatlonisté, vyznavači fitness sportů apod. Okrajově se také věnuji školení studentů škol z odborné praxe, přednáškám a publikování článků na externích webech.  Spolupracoval jsem také na dvou projektech při vytváření speciální stravy pro sportovce a účastí na kurzech vaření. Má hlavní činnost zůstává ve vedení poradny a odborného poradenství.

Aktuálně se hlouběji věnuji krom samotné výživy také vztahu výživy a psychologie, která dotváří každého z nás a je úzce spjatá s jakoukoliv motivací. Denně v praxi sleduji tento vztah a díky tomu jsme každý individuál a je potřeba to zohlednit. Veškerou změnu se svým tělem (hubnutí / nabírání)  je potřeba dělat individuálně ušitým jídelníčkem na míru se ctí klasických zásada platné několik desetiletí - poctivě vše vypočítat na bázi příjmu/výdeje/aktivit a kontraindikací a makroživin.

Je potřeba si uvědomit, že zázračná pilulka, rádoby genetická vyšetření a jednostranné diety jsou pouze krátkodobé cesty a marketing, jak nalákat a dostat z člověka peníze. Skutečné fungování jednostranných diet a udržení si váhy bude hluboko pod 10 procent populace. Správné hubnutí je VŽDY pouze o dostupné stravě, která Vám bude chutnat, respektovat Vaše zvyklosti a psychickém nestrádání, protože jedině potom jsou výsledky trvalé, jelikož jíte všechno a nevnímáte, že držíte dietu. Čím více zkušeností mám, tím více vidím možnosti a variabilitu v potřebách každého z Vás.

Mou základnu klientely tvoří běžní lidé , sportovci, děti, adolescenti, párové hubnutí a klientela s poruchami příjmu potravy. Nejvíce z mých klientů přichází na osobní doporučení, což je pro mne ta největší satisfakce, a za to Vám všem moc děkuji.

Naleznete u mě pouze služby, které odpovídají nutričnímu terapeutovi s letitou praxí a bez nabízení doplňků stravy.

Dbám také na individuální péči a diskrétnost.

Stejně důležitá je péče během celého Vašeho procesu, která zahrnuje jak vypracování jídelního plánu, tak i jeho postupné dolazování.

Nikdy nikoho nesoudím - každý máme svůj příběh, proto také pracuji zásadně v civilu, abychom si byli jako lidé rovni.

Spokojenost klientů a lidský přístup mi dovoluje se držet v tomto oboru na špičce.

Aleš Beránek, DiS.