O mně

 

Vzdělání :

Jsem nutriční terapeut vystudovaný na veřejné vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni (v roce 2011.)

Svoji nutriční poradnu provozuji přes 12 let. Do praxe jsem šel hned po složení absolutoria. Zhruba rok jsem pracoval u soukromé firmy, kde mě nenaplňoval strojový přístup k lidem a vadila mi omezená možnost kreativity s klientem.

Svoji nutriční poradnu jsem si po roce založil v Perlové ulici, kde jsem působil 5 let. Poté jsem se přestěhoval do krásného historického domu a větších prostor v centru Plzně - na Bílém nároží, kde působím doteď. Podařilo se mi vybudovat útulnou a prostornou poradnu v zen stylu.

Za roky nutriční praxe mi prošlo pod rukama stovky klientů. Skrze západní pohled na výživu lze pomoci jak ke změně postavy, tak i lidem se zdravotním problémem. Postupem času jsem však narazil na některé limity západního pohledu na nemoce, tělo i výživu, tak jsem nadále vystudoval čtyřletou školu přírodních terapií, kde jsem si osvojil další skryté pohledy na výživu, problematiku hormonálního systému u žen i mužů, psychosomatiku, bylinnou terapii, reflexní terapii a ucelil to v celostní přístup. Aktuálně se věnuji studiu na škole čínské medicíny v Praze. Každodenní praxe s Vámi, klienty, je stále nejlepším učitelem.

Moji základnu klientely tvoří běžní lidé, sportovci, děti, adolescenti, páry, klienti s poruchami příjmu potravy i lidé nemocní.

Spolupráce s klientem je nejlepší v osobním kontaktu. Vedu každého individuálně a s laskavým přístupem. Vše je formou společné dohody a bez nátlaku.

Ve většině případů stačí konvenční přístup k výživě, který zahrnuje spočítání příjmu energie, makroživin a zohlednění všech individuálních požadavků. V některých případech, zejména u nemocí, je navíc výhodné využít celostní pohled na výživu i tělo a volíme další postupy zahrnující hlubší rozměr. Opět ve vzájemném souladu. Nebráním se spolupráci s Vaším ošetřujícím lékařem či terapeutem.

Bylinnou léčbu nasazujeme po dohodě a vyrábím ji buď já osobně nebo můj bylinář z Českých Budějovic.

Doplňky stravy na hubnutí neprodávám !! Neexistují.

Dbám na individuální péči a diskrétnost. Nikoho nesoudím - každý máme svůj příběh. 

Pracuji zásadně v civilu.

 

Svůj osobní čas věnuji rád józe, turistice, cestování, studiu.

Aleš Beránek, DiS.