O mně

Jsem nutriční terapeut vystudovaný na veřejné vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni. 

V oboru pracuji devátým rokem a svoji soukromou nutriční poradnu provozuji osm let.

Moje praxe započala ihned po složení absolutoria, kdy jsem začal pracovat u soukromé firmy. Bohužel mne práce velkých komerčních firem na hubnutí nenaplňovala a také mi vadila omezenost kreativity s klientem. To byly hlavní důvody, proč jsem se po necelých dvou letech osamostatnil. Svoji nutriční poradnu/ordinaci jsem založil v Perlové ulici, kde jsem působil 5 let. Poté jsem chtěl zvětšit a vylepšit poradnu, a tak jsem se přestěhoval do Prešovské ulice na Bílém nároží, ve které působím doteď. Podařilo se mi vytvořit moderní, vyspělou a zároveň útulnou nutriční poradnu v ZEN stylu, kde naprosto zapomenete na své starosti.

Za svá léta praxe  mi prošlo pod rukama stovky klientů a desítky sportovců - běžci, triatlonisté, vyznavači fitness sportů aj. Okrajově se také věnuji školení studentů škol z odborné praxe, přednáškám a publikování článků na externích webech.  Spolupracoval jsem také na dvou projektech při vytváření speciální stravy pro sportovce.

Stále se snažím zdokonalovat a tak se aktuálně věnuji krom výživy také psychologii, která nás provádí v každém momentě kdekoliv na světě a je úzce spjatá s motivací. Vzděláváním ve výživě sleduji trendy a novinky na poli nutriční terapie a nemocí. Veškeré správné hubnutí / nabírání  je potřeba dělat individuálně ušitým jídelníčkem s klasickými zásadami, které jsou platné několik desetiletí - tedy poctivě vše vypočítat na bázi příjmu/výdeje/aktivit a kontraindikací. Je potřeba si uvědomit, že zázračná pilulka, rádoby genetická vyšetření ani jednostranné diety jsou pouze marketing, jak nalákat a dostat z Vás peníze. Skutečné fungování jednostranných diet bude sotva u 10 procent populace! A pokud se budeme bavit o trvalých výsledcích, tak ani to ne. Správné hubnutí je VŽDY pouze o dostupné stravě, která Vám bude chutnat a psychickém nestrádání, protože jedině potom jsou výsledky trvalé a snadné, jelikož jíte všechno a nevnímáte, že držíte dietu. Čím více zkušeností mám, tím více vidím možnosti a variabilitu v potřebách každého z Vás.

Mou základnu klientely tvoří běžní lidé , sportovci, aktuálně se zvedající procento dětí, adolescentů, párové hubnutí a klientela s poruchami příjmu potravy. Nejvíce z mých zákazníků přichází na osobní doporučení, což je pro mne ta největší satisfakce, a za to Vám všem děkuji. Naleznete u mě pouze služby, které odpovídají nutričnímu terapeutovi s letitou praxí a bez nabízení doplňků stravy.

V mé praxi dbám na individuální péči a diskrétnost. Nesetkáte se u mě s jednostrannou dietou, nýbrž s uznávanými nutričními, lékařskými a sportovními postupy a péči psychologickou i motivační. Stejně důležitá je péče během celého Vašeho procesu, která zahrnuje jak vypracování jídelního plánu, tak i jeho postupné dolazování.

Nikdy nikoho nesoudím - každý máme svůj příběh, proto také pracuji zásadně v civilu, abychom si byli jako lidé rovni.

Spokojenost klientů, doporučení a lidský citlivý přístup mi dovoluje se udržet v tomto oboru na špičce v Plzni.

Aleš Beránek, DiS. 

 

Aleš Beránek DiS.