O mně

Jsem nutriční terapeut vystudovaný na veřejné vyšší odborné škole zdravotnické. 

V oboru pracuji sedmým rokem a svoji soukromou nutriční poradnu provozuji šest let.

Mám za sebou stovky klientů a desítky sportovců. Školím studenty ze škol, publikuji články na externích webech o výživě a spolupracoval jsem na dvou významných projektech při vytváření speciální stravy pro sportovce.

Moje praxe započala hned po složení absolutoria, kdy jsem začal pracovat u soukromé firmy. Bohužel mne práce u velkých komerčních firem na hubnutí nenaplňoval a také mi vadila omezenost kreativity s klientem. To byly hlavní důvody, proč jsem se po dvou letech osamostatnil. Svoji nutriční ordinaci/poradnu jsem založil v Perlové ulici, kde jsem působil 5 let. Poté jsem si chtěl zvětšit a vylepšit poradnu a tak jsem se přestěhoval do Prešovské ulice na Bílém nároží, ve kterých působím doteď. Díky tomu se mi podařilo vytvořit moderní, ale zároveň vyspělou a útulnou nutriční poradnu, kde naprosto zapomenete na své starosti a budete se cítit více než příjemně.

Stále se snažím zdokonalovat a dále vzdělávám účastí akreditovaných nutričních konferencích, kde v současné době sleduji trendy a novinky na poli nutriční terapie vs nemocí. Veškeré správné hubnutí, a nebo cílené nabírání váhy je potřeba dělat individuálně ušitým jídelníčkem s klasickými zásadami, které jsou platné několik desetiletí - tedy poctivě na bázi příjmu/výdeje/aktivity a kontraindikací. Je potřeba si uvědomit, že zázračná pilulka, rádoby genetické vyšetření ani jednostranné diety jsou pouze marketing, jak nalákat a dostat z Vás další peníze. Skutečné fungování jednostranných diet bude sotva u 10 procent populace! A pokud se budeme bavit o trvalých výsledcích, tak ani to ne. Správné hubnutí je VŽDY pouze o dostupné stravě, která Vám bude chutnat a psychickém nestrádání, protože jedině potom jsou výsledky trvalé a snadné, jelikož jíte všechno a nevnímáte, že držíte dietu. A čím více zkušeností mám, tím více vidím variabilitu v potřebách každého z Vás.

Mou základnu klientely tvoří zejména běžní lidé a sportovci, ale aktuálně i zvedající se procento dětí, adolescentů a klientů s poruchami příjmu potravy. Nejvíce z mých zákazníků přichází na osobní doporučení, což je pro mne ta největší satisfakce, a za to Vám všem děkuji. Naleznete u mě pouze služby, které odpovídají nutričnímu terapeutovi s letitou praxí a bez nabízení doplňků stravy.

V mé praxi dbám na individuální péči a diskrétnost. Nesetkáte se u mě s jednostrannou dietou, nýbrž pouze s uznávanými nutričními, lékařskými a sportovními postupy. Stejně důležitá je péče během celého Vašeho procesu, která zahrnuje vypracování jídelního plánu a jeho postupné dolaďování a zahrnuje i péči psychologickou a motivační. Pracuji zásadně v civilu.

Spokojenost klientů, cena, doporučení a lidský citlivý přístup mi dovoluje se udržet v tomto oboru na špičce v Plzni.

 

Aleš Beránek, DiS. 

 

Aleš Beránek DiS.