Služby

Vstupní konzultace

Jedná se vždy o první setkání.

Setkání se nese v přátelském tónu a bez nátlaku. Na začátku představím koncept celého setkání, následuje měření na bioimpedanci. (Vážení je bezbolestné a trvá cca do tří minut. Profesionální váha se nachází na soukromém odděleném prostoru a po celou dobu měření budete sami. Není potřeba se vysvlékávat. Váha nám změří hodnoty tuku podkožního i břišního, svalové tkáně, tělesné vody, hmotnost vápníku v kostech, bazální metabolismu aj. Na naměřené hodnoty se společně podíváme, vysvětlíme si je a každý je dostane v tištěné podobě. Na měření není vhodné chodit 24 hod po sauně,páře, lymfodrenáži a lidé s kardiostimulátorem). U těhotných se domlouváme.

Převážná část konzultace je o povídání. Snažím se s každým nalézt společnou řeč, stanovit si případně rámcový cíl či konkrétní cíl, a současně nastínit i všechny možnosti, které k němu vedou.

Otázky jsou vedeny jak západním směrem  (léky, anamnéza, operace, alergie, intolerance, hormony, historie apod), tak probereme osobní zaměření (co sním a nesním, víru .. ), dále životní styl (škola / práce - sedavá, aktivní .. , směny, fyzická aktivita je či není, časové možnosti a způsob jedení apod).

Zejména u celostního přístupu k nemocem je zapotřebí zanalyzovat i rovinu psychosomatiky, čínský pohled diagnostiky, hormonální systém, prostředí atd.

Zakončení konzutace je ve shrnutí a předsatavení VŠECH možností, které máme. Dotkneme se různorodosti počtu jídel, potencionálního tvoření jídelníčku, případně další aspekty, které mohou Váš cíl ovlivňovat.

Snažím se, aby vstupní konzultace byla srozumitelná, přínosná a měli jste z ní maximálně dobrý a uvolněný pocit. Díky tomu byste také lépe měli možnost poznat mě i moji práci. Konzultace je vždy nezávazná a mám rád, když člověk odchází bez nutnosti sdělit odpověď. Nečekejte ode mne žádný nátlak. Pro jakoukoliv další spolupráci je možné rozhodnout se s odstupem.

CENA

60 min .... - 800,- (ideální pro jednu osobu)

90 min .... 1200,- (ideální pro 2 osoby současně)

120 min ..... 1600,- (ideální pro 3-4 osoby současně)

 

Jídelníček

Jídelníček se sestavuje na Váš pokyn a vždy podle společné předchozí dohody. 

Ctím počet jídel podle Vás, jídlo si vybíráte sami z velkého výběru možností u každého jídla. V praxi je jídelníček velmi jedoduchý i bez nutností vaření podle přesných receptů a speciálních potravin, neobsahuje doplňky stravy na hubnutí.  Zohledí se fyzická aktivita (pokud je), všechny Vaše osobnostní prvky typu co jím/nejím, vařím pro sebe/pro rodinu / umím vařit / neumím vařit.., jídelníček nese tzv. Váš rukopopis.

Jídelníček sestavuji na míru a zohlední vždy všechny směrodatné činitele - bazální metabolismus, příjem všech makro i mikro nutrientů, Váš zdravotní stav i omezení, stravovací zvyklosti, genetické vlohy a jiné požadavky. U některých případů je nutné zohlednit další aspekty, které mají vliv na jídlo nebo stanovaný cíl : vnější vlivy jako je stres (druhy stresu), spánek, hormonální systém .. Dále vnitřní vlivy typu onemocnění, psychiatrické poruchy, dietní omezení apod. 

Do jídelníčku vypisuji všechny informace o kaloriích a živinách (pro info a průhlednost, není nutné je počítat a zapisovat), dále gramáže i odhady na balení, kusy atp. Hotový jídelníček umožňuje vybírat si a kombinovat potraviny podle Vašich aktuálních chutí, časových možností i jiných preferencí a lze uplatnit i při domácím vaření jak pro sebe, pro větší skupiny lidí, tak při "hotovkách". Klient není nucen jíst přikázané jídlo - vybíráte si jej. Celkově je jídelníček snadný a nezatěžuje - to je můj hlavní cíl.

 

 

Předání jídelníčku lze osobně i emailem.

- osobní předání trvá cca 30 min (400,-), probereme si jej i s jednoduchým návodem, lze poslat kopii. Čekací doba na předání jídelníčku závisí na volných termínech.

- předání po emailu : jídelníček zašlu na email i s jednoduchým návodem. Případně lze se domluvit i na další probrání po telefonu či emailu / napsat kdykoliv při dotazech.. Délka trvání poslání jídelníčku je obvykle 7-10 dní. Mohu Vám zdarma vytisknout jídelníček, pokud nemáte tiskárnu.

CENA  .... 4000,-

Jídelníček se tvoří na celou dobu spolupráce za jednorázovou cenu. Jakékoliv další úpravy jsou již zahrnuty v ceně. (Podmínka úpravy zdarma : vidění se alespoň jednou ročně. Po více jak roční odmlce si účtuji 50% z ceny jídelníčku za úpravu jídelníčku - pokud se tak dohodneme).

Nerozlišuji cenu při sestavování estetického jídelníčku, zdravotního, sportovního, různé cíle ani požadavky.

 

 

Kontroly

Po jídelníčku následují dobrovolné možnosti konzultací a kontrol.

 

Obsah kontroly závisí na druhu řešení problémů. 

Při estetických změnách vždy přeměříme na bioimpedanci, sledujeme aktuálnost a funkčnost režimu a jídelníčku, reagujeme na změny, zodpovídáme dotazy, setkáváme se s novými situacemi, vhledy, psychická podpora atd. 

U komplexních cílů jdeme postupně více do hloubky. Používáme všechny nástroje celostní medicíny jako západní i východní diagnostiku, výsledky z bioimpedance, pocity, psychosomatiku, reflexní terapii, léčebné protokoly, bylinnou léčbu na míru aj.

 

Obecně ideálně nastavený jídelní plán je nejdůležitějším předpokladem pro dosažení cíle a udržení jej. Celkové vnímání samotného jídelníčku v praxi musí být pro každého z Vás nanejvýš pozitivní. Hlady, výrazné chutě a ostatní negativní pocity nesmí být přítomny. Při dosahování cíle je důležité mít prostor naučit každého klienta jemu vlastní druh vmímavosti k tělu i jídlu, aby se jídelníček mohl opustit a nastartovala se intuice a určitý druh návyků - v tomto tkví celý smysl jednolivých kontrol.

 

Délka trvání kontroly :

Kontroly u estetických změn většinou stačí na 30 minut.

U komplexních cílů se domlouváme podle potřeby někdy i na 60 min konzultace.

 

CENA :

30 min. kontrola .... 400,-  

60 min. kontrola .... 800,-

předplacení 5 kontrol (30 minutových) .... 1700,- 

předplacení 5 kontrol (60 minutových) .... 3400,-

předplacení 10 kontrol (30 minutových) .... 3200,-

předplacení 10 kontrol (60 minutových) .... 6400,-

Při předplacení kontrol z balíčku nemají kontroly časovou splatnost - klient si je vybírá naprosto podle svého uvážení nebo naší domluvy. Ideální rozestup kontrol je 4-8 týdnů.

V ceně kontroly je zahrnuto vše.

Kontrola se rozlišuje pouze podle času, nikoliv podle přítomných chodících (=sedících) klientů. Tzn jsou-li například oba partneři na kontrole, zůstává stejná cena podle délky času, nikoliv počet účastníků kontroly.

 

 

Sacharidové vlny

Speciální dieta pro cílené snižování podkožního tuku - tzv. "rýsování". Zpravidla se používá u sportovců, ale dá se aplikovat i u nesportovce nebo při tzv. stagnací u klasického jídelníčku.

Sacharidové vlny tvořím na míru klienta i co se týče preferencí chutí. Není nutné tedy jíst pouze čistou rýži s vařeným kuřecím masem, jak se často člověk mylně dočte.

CENA  ...  4000,-

V ceně je zahrnuto vytvoření jakékoliv sacharidové vlny (tvořím sestupné/vzestupné/zdvojené/lineární/dvoj vlny) plus jedna dodatečná případná kompletní změna (často je potřeba po určitém čase úprava pro další "šokování" organismu).

 

Sportovní profi jídelníček

Jedná se o jídelní plán pro sportovce, kteří cvičí na úrovni profi nebo amatérsky, ale za jasným cílem a vývojem. Tento jídelníček je oproti klasickému rozdílný v tom, že v ceně zahrnuje všechny nadstandartní fáze stravování (př. jídelní plán klasický + objemové fáze/rýsovací fáze + sacharidové vlny, příprava na soutěž, superkompenzace, předsoutěžní zvýšení svalového glykogenu aj.)

Info:

https://www.nutricni-terapeut-plzen.cz/news/nova-sluzba-sportovni-profi-jidelnicek/

CENA .... - 6000,-

Sportovní jídelníček oproti klasickému má časovou platnost 6 měsíců.

1 měsíc přikoupení sportovního jídelníčku .... 1000,-

 

Sestavení posudku, sestavení jídelníhoho plánu stravovacímu zařízení atp

CENA .... dohodou

 

NEPRACUJI S VÝŽIVOVÝMI A POTRAVINOVÝMI DOPLŇKY NA HUBNUTÍ!

Vše sestavuji pouze za použití normální stravy a dostupných potravin. Doplňky na hubnutí neprodávám a ani je nezahrnuji do svých jídelních plánů. Pokud člověk chce suplementovat jakékoliv doplňky stravy, rád pomohu svým odborným pohledem na problematiku. Základ je však vždy strava.

 

(platby v poradně přijímám pouze v hotovosti, případně převodem na účet a QR platbou, děkuji za pochopení)