O mně

Jsem nutriční terapeut vystudovaný na veřejné vyšší odborné škole zdravotnické. 

V oboru pracuji sedmým rokem a svoji nutriční poradnu provozuji pátým rokem.

Mám za sebou stovky klientů a desítky sportovců. Školím studenty ze škol, píši občasné články na externí weby o výživě a spolupracoval jsem na dvou projektech při vytváření speciální stravy pro sportovce.

Moje praxe započala hned po složení absolutoria, kdy jsem začal pracovat u soukromé firmy. Bohužel mi nenaplňoval systém práce velkých komerčních firem na hubnutí a také omezenost kreativity s klientem. To byl hlavní důvod, proč jsem se po dvou letech osamostatnil. Svoji nutriční poradnu jsem si založil v Perlové ulici, kterou jsem vedl 5 let. Poté jsem chtěl vylepšit prostory a tak jsem se po více jak 5 letech přestěhoval do Prešovské ulice na Bílém nároží, ve které působím doteď. Díky tomu se mi podařilo vytvořit moderní, ale zároveň vyspělou a útulnou nutriční poradnu, kde naprosto zapomenete na své starosti a budete se cítit více než příjemně :-)

Aktuální zdokonalování se provádím formou akreditovaných nutričních konferencích, kde se sledují spíše trendy a novinky na poli nutriční terapie vs nemocí. Veškeré správné hubnutí a nebo cílené nabírání váhy je potřeba dělat klasickými zásadami, které jsou platné již několik let až desetiletí - tedy poctivě na bázi příjmu/výdeje/aktivity a kontraindikací. Všichni si prosím uvědomte, že zázračná pilulka ani "osvědčená" dieta je pouze marketing, jak z Vás dostat peníze a skutečné fungování bude možná u jednoho procenta populace! A pokud se budeme bavit o trvalých výsledcích, tak ani to ne. Správné hubnutí je pouze o stravě, která Vám bude chutnat a psychickém nestrádání, protože potom to může být pro Vás trvalé a snadné. A čím více zkušeností mám, tím více vidím variabilitu v potřebách každého z Vás.

Mou základnu klienteli tvoří běžní lidé i sportovci a aktuálně zvedající se procento děti a adolescentů a poruch příjmu potravy.

V mé praxi dbám na individuální péči a diskrétnost každého z Vás. Nesetkáte se u mě s jednostrannou dietou, nýbrž pouze s uznávanými nutričními, lékařskými a sportovními postupy. Stejně důležitá je péče během celého Vašeho procesu, která zahrnuje vypracování jídelního plánu a jeho postupné dolazování a zahrnuje i péči psychologickou a motivační. Pracuji zásadně v civilu.

Klientelu mě tvoří nejvíce lidé, kteří přijdou na osobní doporučení, což je pro mne ta největší satisfakce a za to Vám všem děkuji. Naleznete u mně pouze služby, které odpovídají nutričnímu terapeutovi s letitou praxí a bez nabízení doplňků stravy.

Spokojenost klientů, cena, doporučení a lidský přístup mi dovoluje se udržet v tomto oboru na špičce v Plzni.

 

Aleš Beránek, DiS. 

 

Aleš Beránek DiS.